SİYASET
Giriş Tarihi : 26-12-2022 20:42

SON SEÇİM ANKETİ, OY ORANI DİKKAT ÇEKTİ !

SON SEÇİM ANKETİ, OY ORANI DİKKAT ÇEKTİ !

2023 seçimlerine doğru geri sayım sürüyor. Cumhur İttifakı adayının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu açıkça meydana koyarken, muhalefetin kimi aday göstereceği belirsizliğini koruyor. Seçimlere 6 aydan kısa bir vakit kalırken, anket şirketleri de çalışmalarına sürat verdi. Son olarak Optimar Araştırma, gerçekleştirdikleri anket çalışmasını paylaştı. Açık uçlu soru yöntemiyle oluşturulan çalışmada liderler arasında 'Kimi cumhurbaşkanı olarak görmek istersiniz?' sorusu sorulurken, oy oranları ilgi çekti.
Son seçim anketini canlı yayında paylaştı! Erdoğan'ın oy oranı dikkat çekti; Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş...

Türkiye, 2023 seçimlerine doğru geri sayımını sürdürürken, anket şirketleri de çalışmalarını süratlandırdı. 6'lı masa aday tayin vakitcine yavaş yavaş girerken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun aldığı 2 sene 7 ay 15 günlük hapis cezası hesapları değiştirdi. Muhalefet cephesinden bir kesim İmamoğlu amacıyla adaylık opsiyonunun önünün açıldığını savunurken, başka bir kesim de İmamoğlu'nun adaylığıyla vakitcin rizikoya atılmayacağını iddia ediyor.

KILIÇDAROĞLU'NDAN 'ÇOK ADAY' AÇIKLAMASI
Tüm gözler 6'lı masadan çıkacak karara çevrilirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta adaylık amacıyla hazır olduğunu dile getiriyor. CHP lideri son yaptığı bildirimde çoklu aday çıkma olasılığına dair "Tek aday mı, çok aday mı sorusuna görüşülmediği amacıyla bir şey söylemedim. Her ihtimal olabilir. Benim düşüncem, tek adayla seçime gitmek lazım, seçimi alabilmek ve bitirmek lazım. Çok da olur. Tartışılabilir. Şu ana kadar 6’lı masada bu tür bir münakaşa hiç olmadı. Gündeme de gelmedi. Şimdi çoklu adaya hiç olmaz dersem başkalerine ipotek koymuş olacağım. Özgürce tartışacağız" ifadelerini kullandı.

kaynak: mynet.cm

AdminAdmin