EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-12-2022 20:37

ARABASI OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR !

ARABASI OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR !

Araç sahibi olanlar amacıyla masraflar her geride bıraktığımız gün daha da artıyor. Trafik sigortası, kaskosu, motorlu taşıtlar vergisi derken şimdi de vasıta muayene ücretlerine tekrar değerleme seviyesi olan yüzde 122 zam yapılması bekleniyor. Fakat vasıta muayenesinde gözden kaçan bir ayrıntı meydana çıktı. TÜVTÜRK'ten anında paranızı geri alabilirsiniz. Kesilen ücretin kanunda yerinin olmadığı öğrenildi. İşte ayrıntılar…

dfdf-1

2023 senesinde tekrar değerleme seviyesine göre vasıta muayene ücretlerine zam yapılması bekleniyor. Gelecek zam evvelce vasıtalarını muayene etmek isteyen sürücüler ise randevu alma telaşına girdi. Yılbaşı evveli vasıta muayeneleri amacıyla randevu alabilmek ve işlemlerini yaptırmak isteyenler de proses ile alakalı ayrıntıları yakından araştırırken çok az bilinin bir ayrıntı meydana çıktı. Araç muayenesi yaptırırken kesinlikle buna ilgi edin. Sizden kestikleri o ücretin kanunda yeri olmadığı öğrenildi. Mahkemeye müracaat ederek paranızı geri almanız ise mümkün.

KESTİKLERİ O ÜCRET KANUNSUZ ÇIKTI
Karar’da yer alan haberde, Ekonomi Gazetecisi Cahit Svasıtaoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda sürücüleri uyardı. Kredi kartı ödemelerinden aldıkları ek ücretlerin hukuksuz bulunduğu dile getiren Cahit Svasıtaoğlu şu ifadeleri kullandı:
"Uyanık olun. TÜVTÜRK'ün kredi kartı ödemesinde aldığı ek ücret hukuksuz... Ağustos ayında TÜVTÜRK üzerinden vasıta muayenemi kredi kartıyla ödememe ek olarak 12.41 lira ödeme farkı tahsilini tüketici hakem heyetine itiraz etmiştim. THH ayıplı hizmet olarak nitelendirildi.

 

Kaynak: Mynet.com

AdminAdmin